23. února 2014

Jágr vs. Slovensko

Čeští hokejoví reprezentanti se pravidelně nadměrně chvástají svým hokejovým umem před slovenskými kolegy. Ti se jednou nechají vyprovokovat k zuřivé hádce, jež skončí sázkou. Češi tvrdí, že Slováky porazí samotný Jaromír Jágr se sudem v brankovišti místo gólmana.

I nadejde den, kdy na sebe oba týmy narazí v pavouku na mistrovství světa. Češi komplet i s realizačním týmem popíjejí pivo v hotelové restauraci, kde se ovšem zápas se Slováky nevysílá kvůli sledovanějšímu utkání. Informují se tedy o průběhu utkání pouze skrze informační tabulky v přestávkách.

Po první třetině je obrovský důvod k radosti, Jágr vede 1:0. Druhá třetina skončí bez branek, ovšem nakonec Slováci v poslední minutě třetiny třetí vyrovnají a zápas skončí remízou. Naštvaný trenér okamžitě po obdržení poslední informace volá Jágrovi.

Trenér: "Ale Jardo, to už jsi nemohl tu poslední minutu vydržet?"
Jágr: "Já se moc omlouvám, trenére, ale fakt jsem nemohl nic dělat. Ta svině pruhovaná mě v druhé třetině vyloučila na pět minut plus do konce utkání!"